Wybierz rodzaj farby

Jak wykonać praktyczną szafę

W tym poradniku pokażemy jak w łatwy sposób można samemu wykonać szafę. Prosimy o postępowanie krok po kroku według naszych wskazówek.
Poradnik - wykonanie szafki - przygotowanie elementów

Przygotowanie elementów

Do wykonania szafy będą potrzebne 2 gotowe stoliki pod telewizor. Płyta OSB docięta w taki sposób aby  wykonać z niej drzwiczki oraz półki wewnątrz szafki. Półka takiej samej szerokości co stolik. Listwy. Deska do stworzenia podstawy. Stelaż aluminiowy pod zewnętrzną półkę. Zawias. Zamek magnetyczny. Uchwyt. Stelaż na wieszaki z mocowaniem.
Poradnik - wykonanie szafki - przygotowanie do malowania natryskowego

Przygotowanie do malowania

Otworzyć opakowanie wybranej farby i dokładnie ją wymieszać. Napełnić zbiornik pistoletu natryskowego WAGNER, farbą do 3 i rozcieńczyć o 10% (odpowiednią ilość można odmierzyć w łatwy sposób przy pomocy dołączonego grzebienia). Dokładnie wymieszać. Przy zakręcaniu zbiornika pamiętać, aby pobierająca farbę rurka głowicy była zwrócona do przodu (w stronę dyszy). Ustawić odpowiednio strumień farby i jego moc.
Poradnik - wykonanie szafki - malowanie natryskowe

Malowanie

Przed malowaniem należy delikatnie zetrzeć papierem ściernym powierzchnie malowanego stolika, aby mieć pewność, że farba będzie odpowiednio przylegać. Rozpoczynać malowanie od narożników i krawędzi stopniowo kierując strumień farby do wewnątrz malowanej powierzchni. Równomiernie rozpylać farbę trzymając pistolet pod stałym kątem nachylenia do malowanej powierzchni. Proszę pamiętać o regulacji strumienia i mocy natrysku tak, aby uniknąć nakładania zbyt grubej warstwy farby. Po zakończeniu malowania zostawić elementy do wyschnięcia. Pistolet natryskowy WAGNER po zakończonym malowaniu umyć ciepła wodą lub  rozpuszczalnikiem.
Poradnik - wykonanie szafki - podstawa

Podstawa szafki

Dociąć deskę tak aby zbić z niej ramę o wymiarach nieco węższych niż podstawa szafki. Pomalować na wybrany kolor. Ramę przymocować do dna stolika stanowiącego podstawę przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej.
Poradnik - wykonanie szafki

Półka zewnętrzna

Odmierzyć odpowiednią odległość przymocowania szafki do podstawy tak, aby można było oprzeć zewnętrzną półkę na aluminiowych stelażach przymocowanych do ściany i zewnętrznej strony szafki. Dociąć stelaż aluminiowy i przymocować do zewnętrznej strony szafki na wybranej wysokości.
Poradnik - wykonanie szafki - przykręcanie drzwi

Drzwi

Na całej długości elementu stanowiącego szafkę przymocować zawias. Następnie przymocować szafkę do podstawy za pomocą śrub i podkładek.
Poradnik - wykonanie szafki - mocowanie pólki

Mocowanie półki

Dociąć stelaż aluminiowy do odpowiedniej długości. Przy pomocy poziomicy i śrub przymocować go do ściany na odpowiedniej wysokości. Na stelażach umieścić półkę.
Poradnik - wykonanie szafki - wykończenie drzwi

Wykończenie drzwi

Przymocować do szafki zamek magnetyczny oraz uchwyt.

Ta strona korzysta z plików cookies