Wybierz rodzaj farby

Łatwe malowanie ścian

Pokazujemy jak w łatwy sposób można pomalować ściany przy użyciu pistoletu natryskowego WAGNER. Od czego zacząć? Na co zwracać uwagę? Zapoznaj się z naszymi instrukcjami krok po kroku.
Poradnik - malowanie ścian - przygotowanie powierzchni

Przygotowanie powierzchni

Wszystkie elementy, które nie powinny być pomalowane, należy dokładnie zasłonić (zwłaszcza okna, drzwi, gniazdka elektryczne i listwy przypodłogowe). Podłogę oraz ściany, które maja być pomalowane na inny kolor należy zabezpieczyć taśmą, folia lub kartonem o szerokości ok 30 cm.
Poradnik - malowanie ścian - przygotowanie farby

Przygotowanie farby

Należy dobrze wymieszać farbę (w przypadku gęstszych materiałów dolać 10% wody) i napełnić nią zbiornik głowicy.
Poradnik - malowanie ścian - przygotowanie pistoletu

Przygotowanie pistoletu

Wykonać próbne malowanie na dołączonej do produktu karcie testowej. Proszę dopasować pokrętłem moc natrysku do swojego tempa pracy. Regulacja strumienia farby umożliwia jego dostosowanie do malowanej powierzchni.
Poradnik - malowanie ścian - pistoletem natryskowym

Prawidłowy natrysk

Malować lekko nachodzącymi na siebie pasami, pamiętając aby cały czas trzymać pistolet równolegle do malowanej ściany w stałej odległości ok. 15-20 cm. Dzięki temu warstwa nałożonej farby będzie jednolita.
Poradnik - malowanie ścian - natryskowe malowanie sufitu

Optymalna kolejność

Proponujemy rozpoczęcie malowania od najbardziej oddalonej części sufitu i stopniowe przesuwanie się w stronę okna. Następnie należy pomalować brzegi i na końcu pozostała powierzchnię.
Poradnik - malowanie ścian - malowanie narożników

Malowanie narożników

Malowanie narożników i krawędzi przy pomocy pistoletu natryskowego jest bardzo proste. Zamiast żmudnego pokrywania pędzlem wystarczy szczelnie przysłonić kartonem elementy których nie chcemy pomalować (np. futrynę lub wnękę okna).
Poradnik - malowanie ścian - czyszczenie pistoletu natryskowego

Czyszczenie

Po zakończonej pracy, można łatwo umyć pistolet przy użyciu ciepłej wody. Należy odkręcić głowice i wypłukać osobno każdy element.

Ta strona korzysta z plików cookies